Ovocné octy

Jablečné octy

Jablečný ocet je nejznámější z ovocných octů, často používán jak v kuchyni, tak i v alternativní medicíně a kosmetice. Má výraznější, ostrou chuť vhodnou pro zvýraznění chuti jídel. Perfektně dochutí vaše saláty a dresinky, je vhodný pro marinády. Při jeho použití k naložení masa bude maso krásně křehké a jemné.
Jablečný ocet je také vhodný pro nakládání některých druhů potravin. Při něm oceníte 1L balení octu z českých jablíček, v menším 0,5L balení ochutnáte ocet původem z Francie.

Jablečný ocet 0,5LJablečný ocet 1L

Vinné octy

Oba dva vinné octy mají svou specifickou chuť, která se výborně hodí především ke studené kuchyni. Můžete je používat při nakládání masa, dochucení omáček i polévek, k přípravě salátové zálivky vinaigrette, k výrobě domácí majonézy. Ocet z bílého vína se bude výborně hodit k rybám a mořským plodům, doladí především středomořské recepty. Červený ocet je vhodný téměř do všech pokrmů, kam ocet patří. Oba dva druhy octa se hodí do nejrůznějších čatní a marmelád.
A jak vybírat, jestli do receptu použít bílý nebo červený vinný ocet? Záleží na druhu jídla, které chcete dochutit. Ocet z bílého vína se nejlépe hodí pro jemnější jídla, jako jsou saláty, zatímco ocet z červeného vína je vhodnější pro dochucení silnějších jídel, omáček a marinád.

Vinný ocet červený 0,5LVinný ocet bílý 0,5L

Balzamikový ocet a krémová poleva

Náš kvalitní, aromatický Balsamico ocet vyrábíme v italské Modeně z hroznového moštu. Získává se tradičním způsobem z nejdéle zrajících hroznů jediné odrůdy Trebbiano a zraje v dřevěných sudech. Jeho chuť je silná a kořeněná s lehkým sladkým nádechem. Používá se pouze pro studenou kuchyni k finálnímu dochucování přímo na talíři, výborně ladí s různými druhy sýrů, na pravé italské rizoto či tradiční caprese. Balsamico crema je hustší a sladší varianta balsamico octu, která se výborně hodí jako poleva na saláty, sýry, pečivo a zeleninu nebo na měkké ovoce, dezerty a zmrzliny. Její chuť je plná a ovocná, s delikátní sladkostí a kyselým pozadím.

BALSAMICO DI MODENA 6% 0,5LBALSAMICO CREMA 0,25 L

Burg Ocet s.r.o.
U Bzinku 409
696 81 Bzenec
Czech Republic

tel.: +420 518 384 037

obchod@burggroup.eu